Kapı modelleri çeşitleri; her binanın vazgeçilmez unsurlarından olan kapıların kullanım alanlarına ve fiyat aralıklara göre pek çok çeşidi bulunmaktadır. Başlıca kapı modelleri şu şekildedir:

  1. Ahşap kapı modelleri
  2. Lake kapı modelleri
  3. Amerikan panel kapı modelleri
  4. Lake altın varak kapı modelleri
  5. Melamin kapı modelleri

Ahşap Kapı Modelleri Çeşitleri

Özellikle iç mekanlarda sıklıkla tercih edilmekte olan bir kapı modelidir. Çoğunlukla üretiminde meşe ve çam ağaçları tercih edilmektedir. Cilalama işlemleri düzenli yapıldığı takdirde çok uzun yıllar kullanılması mümkün olan modellerdir.

Amerikan Panel Kapı Modelleri

Ağaç hammadesi üzerine kimyasal dolgu ve kaplamalar yapılarak üretilmekte olan bir kapı moderine Amerikan Panel Kapı Modelleri adı verilmektedir. Halk arsında panel kapı olarak isimlendirilmekte olan kapı modelide budur. Fabrikasyon şekilde üretimi yapılmakta olan bu kapılar çoğunlukla iç mekanlarda tercih edilmektedir. Ahşap kapı modellerine göre çok daha hafif ve dayanıksız olan bu ürünler uygun fiyatlı olmalarından dolayı çok daha fazla tercih edilmektedir. Kullanılan kimyasallar sebebi ile ahşap kapı modellerine oranla daha sağlıksız modellerdir.

kapı modelleri çeşitleriLake Kapı Modelleri Çeşitleri

Lake halk arasındaki adı ile parlak ve her model türüne girebilen kapılardır. Lake adı verilen ahşap yapılı bir maddeden üretilmekte olan bu kapı modelleri ıslak zeminlerinde pek tercih edilmemekte olan bir modeldir. Uzun ömürlü olması ve sudan etkilenmemesi sebebi ile tuvalet, banyo ve balonlarda sıklıkla tercih edilen kapı modelleridir.

Lake Altın Varak Kapı Modelleri

Çoğunlukla iş yerlerinde tercih edilmekte olan dekoratif kapı modellerindendir. Bu kapı modeli son derece dayanıklı olup genellikle cam detaylara sahiptir. Yalnızca kapı modellerinde değil pencerelerde de tercih edilmekte olan bir malzeme olan ahşaptan ve uzun ömürlü olup istenilen renkte hazırlanabilmektedir. Son dönemlerde dış kapı seçimlerinde de yerlerini alan lake kapılar kullanılacak mekanlara özel olarak hazırlanmakta ve istenilen ölçülerde yapılabilmektedir. Lake altın varak kapı modellerinde çoğunlukla dış çerçeve kısmı alüminyum malzeme kullanılarak yapılmakta kapının iç kısmında ise dayanıklı plastik yahut cam maddeler kullanılmaktadır. Ağırlıklı tercih edilen rengi beyazdır.

Sizde bu kapı modelleri çeşitleri ne Çayırova Mobilya farkı ile yararlanmak için iletişime geçmeniz yeterlidir…