Geleneksel olan mutfak tarzının tamamen dışında kalan lake mutfak dolapları estetik, canlı tarzları ve görsel güzellikleri ile dikkat çekmektedir. Lake mutfak dolapları zaman geçtikçe birçok insanın mutfaklarında yerini almaya başlamıştır. Gelişen teknoloji sayesinde lake mutfak dolapları ve dolap kapakları istenilen parlaklık ve matlık ile üretilebilmektedir. Lake kapak modelleri farklı renklerde de üretildiğinden kaynaklı olarak ev hanımlarının ilgisini çekmekte ve sıklıkla tercih edilmektedir.

Lake Mutfak Dolaplarının Özellikleri

Mutfak tasarımcılarının renkli olan beyaz, mavi, pembe gibi birçok rengi hayata geçirmesini sağlayan bu ürünleri hayata geçirmesini sağlayan lakeler temizliği ile dikkat çekmektedir. Lake nasıl temizlenir sorusunun cevabı duru su bile olabilir. Renkleri ve modelleri ile dikkat çeken lake mutfak dolabı fiyatları açısından uygun bir skalaya sahiptir. Lake masası, dolabı ve kapakları mdf ham maddesinin yüzey kısmının istenilen renklere kaplanması ve parlaklığa getirilmesi oluşturulur. Lake mutfak dolapları modelleri parlak olmasından kaynaklı olarak ışığı yansıtma özelliğine sahiptir. Bu özelliği ile mutfaklara aydınlatılmasına katkı sağlayan modeller gün ışığından yararlanmaya da katkı sağlamaktadır.

Bu ürünlerin kapakları estetiği ve sadeliği bir arada sunar. Beyaz mutfakların aydınlatılması açısından da birebirdir. Sadece beyaz ile dekore etmek istemeyen kişilerin ise kesinlikle alt dolaplarında ya da belli başlı kapaklarda farklı renkler tercih etmesi gerekir. Beyaz lake mutfak dolap modelleri her türlü renk ile kombine edilebilir. Hatta birkaç tane uyumlu rengin birleştirilmesi ile ortaya oldukça şık olan tasarımlar çıkabilir.

Aykırılıkları seviyorsanız kesinlikle parlak yüzeylere sahip olan lake mutfak dolabı kapak modelleri arasından tercih yapmalısınız. Canlı ve pastel renklere sahip olan mutfak dolabı modelleri estetik ve şık görüntülerin oluşmasına olanak sağlar. Canlı ve pastel renklerin birleşmesi ile ortaya çıkartılan tasarımlarda aydınlatma önem taşır. Özellikle LED aydınlatmalar mutfakları renkli hale getirmek adına birebirdir.

Mutfak dolabı lake konusunda farklı renklerin bir arada kullanılması estetik tasarımların ortaya çıkmasına olanak sağlar. Özellikle pastel olan renklerde gri, metal ve çeliklerin kullanılması gerekir. Parlak lake mutfak dolapları’na yine parlak çelik ve metal ürünler yakışır. Mutfak dolabı kulplarında, çekmecelerde, raflarda, aspiratörlerde, avizelerde, sandalyelerde ve masalarda kullanılacak olan metal aksamlar şıklığı en üst düzeye çıkartmaya sağlayacaktır. Düz renk lake mutfak kapak modelleri mat tercih edilecekse mutfak masası beyaz lake arasından parlak tercih edilmelidir. Bu aydınlatmaya yardımcı olacak olan en büyük etkendir.