Merdiven modelleri, Çayırova Mobilya olarak yıllardır yaptığımız projelerle birlikte edindiğimiz deneyim ve tecrübe ile dubleks, tripleks ev, villa, büro, iş yerlerine müşterinin tarzına, mekanın dekoratif özelliklerine uygun çözümler getirmeye devam etmektedir. Hedefimiz müşterimizin memnuniyetidir. Üretimini yaptığımız ürün çeşitlerinde kullandığımız meşe, maun, çam, kayın, dişbudak, gül gibi ahşap keresteler, budaksız olup % 10-15 nem içeren birinci sınıf kalitede ürünlerdir. İşimiz yalnızca ahşap merdiven üretimidir. Bu alanda uzmanız ve iddialıyız. Ahşabın konforunu ve dekoratif estetiğini yaşamak için bizi arayın.

Çünkü ahşap merdiven modelleri bizim işimiz. İstenilen ağaçtan lamine parke, laminat parke ya da masif parkeden beton merdivenlere giydirme basamaklar ve küpeşteler dekorunuza uygun olarak yapılır. Ayrıca boş olan çıkışlara komple ahşap merdiven çalışmalarımızda vardır. Ahşap merdiven kaplama, ahşap merdiven küpeşte, ahşap merdiven korkulukları hakkında fiyat ve örnekler için bizi arayın.

Merdiven Modelleri’nin Özellikleri ve Kullanımı

Merdiven modelleri mültipleks kısımlar ve ofisler için kaçınılmazdır. Merdivenlerin fonksiyonlarına ek olarak ana tasarımı ve uyumu çok önemlidir.  Ahşap merdivenler doğaldır ve doğal olmasından dolayı model bir atmosfer yaratır fakat beton merdivenlerde bu hissi bulamazsınız beton merdivenler soğuktur. Dekorasyonda şıklık ve sağlık için ve ahşabın doğal bir malzeme olmasından dolayı evinizin veya ofisinizin dekorunda sıcak bir görüntü oluşturur. Temizlenmesi çok kolaydır. Estetik bir görünüm sergiler. Bunlara ilaveten dayanıklılığı ve uzun yıllar kullanıma uygunluğu açısından doğru bir seçimdir. Fagus, parke, ahşap gibi türleri vardır. Ormanlarda doğal veya parlatılmış şekilde veya renkli olarak kullanımda zevke göre tercihinizi yapabilirsiniz. Merdivenler kısmen veya tamamıyla ahşap şeklinde ayrılabilir.

Değerli okurlarımız ülkemizde apartmanlar olduğu gibi müstakil evlerde bulunmaktadır. Müstakil evler  villa, tripleks adı altında ayrılmıştır. Ve müstakil evlerin dekorasyonu oldukça zordur. Müstakil evlerde dekorasyonu zorlaştıran ve en önemli unsurlardan birisi merdivenlerdir. Bildiğiniz üzere müstakil evlerde odalar ve katlar arası geçişi merdivenler sağlamaktadır. Bu nedenle merdiven modelleri konusunda ev inşaat halinde iken karar vererek hareket etmeliyiz.

Ev içindeki merdiven modelleri beton olabilmektedir. Ancak betonlar insanların üşümesine neden olabilir. Bu nedenle  insanların vücudunda bazı rahatsızlıklar ve hastalıklar çıkabilmektedir. Ve betonlar bunun yanı sıra daha sert bir yapıya sahip olmasından  ötürü çeşitli düşme ve kazalarda insanlara daha çok zarar verebilmektedir. İşte bu nedenlerden dolayı betonlar fazla tercih edilmemeye başladı. Betonlar demode olurken ev dekorasyonunda  yükselişe geçen trend ise ahşaptır. Ahşapların en çok kullanıldığı alanlardan birisi de ev içindeki merdivenlerdir. Ahşaplar doğal bir görünüme ve yapıya sahiptir. Bu nedenle ev içinde daha sıcak ve hoş bir ortam oluşmasına yardımcı olmaktadır. Ahşapların diğer bir iyi özelliği ise kolayca temizlenebilir olmasıdır. Ve günümüzde birçok ahşap modeli bulunmaktadır. Bu ahşap modellerinden istediğinizi seçerek ev içi döşemeleriniz de kullanabilirsiniz. Özellikle parkeler son yılların en çok kullanılan ürünlerinden olmuştur.  Ayrıca ahşaplar diğer malzemelere göre daha dayanıklı bir yapıya sahiptir. İşte bu nedenlerden ötürü ev dekorasyonların ahşap kullanımı giderek artmaya başlamıştır. Ev dekorasyonlarının yanı sıra ofis dekorasyonlarında da merdivenler bulunmaktadır. Ofisin katlar arası geçişinde kullanılan merdivenlerde sizlerde ahşap bir merdivene yer verebilirsiniz.